ІСТОРІЯ

Історія, яка зрештою, привела до створення спільноти тренерів, експертів та консультантів у сфері безпечності харчових продуктів, формування їх професійної мережі і розробки цього ІТ інструменту почалась влітку 2019 року на загальних зборах учасників Школи кращих громадських практик CiSEP. До цієї події школярам було запропоновано підготувати ідеї та проекти з широкого кола питань виконання Угоди про асоціацію України з ЄС та Поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі ПВЗВТ. Тож група з вивчення законодавства та практики захисту прав споживачів у ЄС, яка згуртувалася під час чотирьох 3-денних тренінгів Школи SiCEP в Україні та наступної подорожі до Берліну, запропонувала ідею створення професійної спільноти у сфері захисту прав споживачів в Україні. Випускники Школи SiCEP хотіли зконцентрувати потенціал навчених фахівців в одному місці, посилити обмін інформацією, знаннями, поглибити взаємодію, спрямовану на розвиток національної системи захисту прав споживачів у відповідності до європейських та світових стандартів і таким чином збільшити свій вплив на представників органів влади. 

Ідея гуртування випускників в професійну мережу сподобалась організаторам Школи SiCEP з Інституту європейських політик, який працює в Німеччині з 1960-х років і опікується питаннями євроінтеграції. Вони запропонували згуртувати в мережі не лише учасників окремого напряму тренінгів, але й усіх випускників Школи SiCEP. І ця ідея не лишилася на рівні пропозиції для розвитку аматорства серед громадських активістів. Формування спільноти обізнаних фахівців супроводжувалося грунтовною теоретичною основою:  школа SiCEP провела окрему серію тренінгів з мережування - спочатку у Львові, а з настанням карантину дистанційно. За час навчання учасники школи напрацювали низку засадничих документів мережі фахівців, поглиблено ознайомлених з європейським законодавством та кращими практиками і готових стати агентами змін в Україні. Надати інформацію про засади сучасного мережування був запрошений фахівець консалтингової компанії MDF з Нідерландів Сем Бьорінг, який має не тільки глибокі теоретичні знання щодо різних аспектів сучасного мережування, але й практичний досвід розвитку професійних мереж, у тому числі в аграрному секторі Нідерландів.  

Надихнувшись роботою у складі групи з розвитку мережі SiCEP, координатори проекту вирішили застосувати отримані знання також і у справі формування спільноти професійних тренерів, експертів та консультантів з підготовки українського аграрного та харчового бізнесу до державних перевірок та наступного виходу на ринки ЄС. Це виявилося можливим завдяки ресурсній підтримці з боку програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди в Україні в рамках проекту "Зміцнення позицій НГО у регіонах як учасників реформування системи забезпечення безпеки харчової продукції, спрямованого на подолання корупції", який ГО "Аналітичний центр Аграрного союзу України" виконував протягом 2019-2021 років у співпраці з Торгово-промисловою палатою України та Українською аграрною конфедерацією. 

Команда проекту адаптувала до умов України, конкретизувала та розширила отримані матеріали. Курс з мережування став органічною частиною програми тренінгів і для тренерів з числа фахівців та громадських активістів Т2Т, і для бізнесу аграрної та харчової сфери Т2В. В рамках окремих мереж було запропоновано згуртувати не лише тренерську спільноту, але й доброчесний харчовий бізнес. 

Тренерська мережа КДК була створена 17 липня 2020 року на установчому засіданні. Але справжньою інновацією, привнесеною українською стороною в справу професійного мережування, стала розробка ІТ інструментарію підтримки діяльності професійної мережі, який Ви зараз тримаєте у руках. Він реалізує принципи побудови сучасної мережі на практиці, надає прості та зручні можливості для професійної реалізації та зростання кожного фахівця, організує життя професійної спільноти і, зрештою переконує у тому, що немає нічого більш практичного, ніж добра теорія. 

Поява англомовної версії ІТ підтримки діяльності спільноти фахівців у сфері безпечності продуктів харчування стала можливою під час війни у січні 2023 року завдяки підтримці, отриманій в рамках схеми регрантингу (FSTP) країн-членів Платформи громадянського суспільства Східного партнерства, яка фінансується ЄС.